2019 Tesettür Uzun Tunik Modelleri

Giyim dünyasının önemli parçalarından biri olan tesettür tunik modelleri, kendi içerisinde müthiş başarılara imza atmaya devam ediyor.

Tesettür tunik çeşitleri:

  • Triko,
  • Kot,
  • Penye,
  • Şifon,
  • Abiye,
  • Tunik gömlek çeşitleri yer almaktadır.

Triko; yünden ya da pamuk ipliğinden örgü makinesi ile örülerek dokunmuş bir kumaş olan trikoyu etkin şekilde kullanıyor. Triko modelleri uygun fiyat aralığında alıcıları ile buluşuyor.                                           

Kot; pantolon, gömlek, ceket ve hatta karşımıza kot takım olma özelliği taşıyan alternatiflerle karşımıza çıkıyor. Bütün alanlara dağılarak her tür kumaş ile üretilen elbiseler, kot türünde de başarılı bir şekilde ilerlemeye devam ediyor. Farklı tarzlara hitap eden kotlar  özellikle farklı kombinler oluşturmak için ideal.                             

Penye; pamuk ipliğinden dokunmuş ve özel aygıtlar ile apresi yapılmış olan penye kumaş yine modellerine dönüştürülerek tasarlanıyor. Yaygın olarak kullanılan penye kumaş daha çok kadınlar tarafından tercih edilen bluz modellerinde karşımıza çıkıyor.

Şifon; çok ince bir kumaş türü olan şifon, ipek iplikle dokunmuş ve arkasını gösteren bir türüyle elde ediliyor. Bu kumaşı tercih edenlerin bu kumaşın transparan özelliğine dikkat etmesi gerekiyor. Astarı olmadan kullanmak zaten mümkün değil. Bütün kumaş yelpazesi içerisinde üretimi gerçekleştirilen kıyafet modelleri için özel bir kumaş olan şifon, tesettür giyim kullanıcıları için hassasiyetle üretiliyor.                                         

Abiye; genellikle özel gün ve gecelerde kullanılıyor. Tesettür giyim tercih eden şık kadınlar için birbirinden gösterişli ve rengarenk modelleri piyasada görebiliyoruz. Şifondan penyeye farklı kumaşların, pullar ve ışıltılı taşlarla süslenerek üretildiği abiye modelleri şık kadınlar için benzersiz alternatifler üretiyor.

Tunik gömlek; farklı bir tarzda tasarımı olarak kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Gömlek anlayışını değiştiren gömlek modelleri; boydan diz kapağına kadar vücudun büyük bölümünü kaplıyor. Gömlek, farklı bir tazı ortaya çıkartarak tasarlayarak alıcıları tarafından uygun fiyatlara büyük bir ilgi uyandırıyor.                                                                                                                                

                   Tesettür Tunik Fiyatları    

Tesettür fiyatları, çoğu insanın ucuz kıyafet alabilmesi için bol çeşit sunuyor. Giyim sektöründe pahalı, kaliteli ürün anlamına çoğu zaman gelmiyor. Modellerin çok fazla sayıda çeşidinin olması fiyat aralığının genişlemesini sağlıyor.

Oldukça uygun fiyatları olmasının başlıca iki temel sebebi bulunuyor. Bunlardan ilki; çok fazla sayıda üretilen ve çeşit fazlalığıyla ön plana çıkan modeller, uygun fiyatları sunuyor. Diğer nedeni ise; farklı kesimlerden ya da farklı tarzları kullanıcılar için uyumlu bir kıyafet olduğu için uygun karşımıza çıkması. İnsanların indirimli bulunabilen reyonlarda, müşteriler fiyat karşılaştırması yapabiliyor.

Kampanya denildiğinde ilk akla gelen sarı kartonların üzerinde yüzdelik işareti olan bir sürü rakamın yan yana gelmiş hali geliyor. İndirimli ya da kampanyalı denildiğinde önceleri bu ve buna benzer şeyler geliyordu. Son dönemlerde oldukça yaygınlaşan ve hatta alışveriş merkezlerinin yanında, markalar kendi outlet mağazalarını açıyor. Böylece outlet fiyatları da bir hayli  uygun fiyat alternatifi sunuyor.

2019 Yılında En Çok Tercih Edilen Şık Tunik Çeşitleri

Şık çeşitlerin oldukça bol olması, tercih edilen çeşitlerin bir o kadar çok olması anlamına geliyor. Yapılan tercihlerin başında gelen spor çeşitleri, 2019 yılı için daha çok gençlerin rağbet ettiğini gösteriyor. Bunun yanında kısa ve uzun çeşitleri de kendini gösteriyor.

Çoğunlukla genç kesimin daha fazla ilgi gösterdiği şık ve spor çeşitlerinin yanı sıra salaş çeşitleri de bol alternatif sunuyor. Diğer yandan salaş kıyafetlerin günlük çeşitleri olarak giyilebilmesi de ayrı çeşitlerin tek bir zamanda birleşmesi anlamına geliyor.

Kadınların kombin olarak kullandığı ve etek üstü çeşitleri de 2019 yılında şık kıyafetler kategorisinde olmayı başarıyor. Çizgili modelleri, ekoseli ve kareli çeşitleri, yarasa kol modelleri 2019 yılında yılına damgasını vuruyor.  Gerek tesettür giyen gerekse giymeyen kadınlar için hamile modelleri bu dönemde rahatlık sağlıyor. 2019 yılının bir başka şık tuniği ise kolsuz modeller. İstenildiği zaman yelek olarak kullanılabilecek, istenildiği zaman ise çeşitli alternatifler ile yeni tasarımlar oluşturulabilecek ergonomik şıklık olarak yerini alıyor. Modern çizgiler ile donatılmış birbirinden şık ve rahat; günlük ya da özel gün ve gecelerde rahatlıkla kullanılabilecek şekilde üretiliyor. Bu modern çizgilerin yanında tercih edilebilecek asimetrik modelleri de göz dolduruyor. Farklı tarz ve modeller ile 2019’ye damgasını vuran şık modeller arasında bol çiçekliler oldukça revaçta iken desenli ve fermuarlı çeşitleri de tercih edilenler arasında bulunuyor. Tesettür kombin içerisinde yine 2019 yılında şıklar arasında yer bulan, ikili modelleri de bir hayli rağbet görür durumda. Renkli ve en yeni sezonlar için son dönem ürünleri ile karşılanan şık modeller içerisinde, 2019 yılında bütün çeşitleri ile şıklık yarışında olmayı başarıyor.

En Çok Tercih Edilen Tunik Marka ve Tasarımcıları

. Türkiye’de ki ünlü giyim mağazalarının birçoğu kıyafet satıyor ve aynı zamanda tasarlıyor. Bu markaları değerlendirecek olursak, Defacto ile başlanılabilir. Defacto markası genç kitlesi ile ve ekonomik fiyat aralığının ideal seviyede olması ile ön plana çıkıyor. Kendi alanında birçok başarılara imza atan giyim mağazalarından bir tanesi de Pierre Cardin, kıyafetler konusunda da kendi tarzı ile fark oluşturan giyim mağazaları arasına giriyor.

Koton, yine diğer markalar gibi kendi tarzını yansıtan ve aynı zamannda daha çok gençlere yönelik modeller satan ve tasarlayan bir marka olarak karşılanıyor. Birçok mağazası ile yeni açılımlar yapan LC Waikiki; her tarza hitap eden modelleriyle beğeni görüyor. Uygun fiyat aralığında kendisini gösteren ve bunu fark oluşturarak ilerleyen LC Waikiki, giyim alanında devrim niteliğinde işlere imza atmayı sürdürüyor. Son zamanlarda çıkan ve tesettür giyim için yeni bir tarz olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Kayra, kıyafet modellerinin oldukça başarılı olduğu görülüyor.

Tesettür giyiminin önemli parçalarından bir tanesi olan Armine, tesettür kıyafet mağazacılık anlayışı ile çıktığı günden bu yana sürekli olarak kendine değer katarak devam ediyor. Bütün yaş gruplarını içerisinde barındıran Armine, spor ve klasik modelleri ile ön plana çıkmayı başarıyor. Son zamanlarda adını sıkça duyuran bir marka olan All Day, tasarımı ve işçiliği noktasında en çok tercih edilen markalar arasında yer alıyor.

Tasarım çizgisiyle fark oluşturmayı bilen Puane, fiyat yönünden de oldukça iyi yönde ilerlemeye devam ediyor. Bir başka marka olan Diesre, online kıyafet siparişi noktasında en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. Tesettür markalarından olan Zernişan, kendi çizgisi ile ön plana çıkıyor. Genç kuşağın, giyim modellerinde çoğunlukla tercih ettiği Zernişan, tesettür modellerinde yükseliyor. En çok tercih edilen markalar arasında yer alan giyim tasarımcılarından bir tanesi olan Gamze Polat, sunduğu model çeşitliliği doğrultusunda müşterilerinin beğenisini topluyor. Yine en çok tercih edilen markalardan olan Nihan, oldukça yerinde ve mevsiminde çıkardığı ürünler ile göze çarpan bu marka ise genellikle gençlere hitap ediyor. Kendi kitlesi etrafında genele doğru yayılan ve yeni bir anlayış ile karşılaşılan Pınar Şems giyim markası gün geçtikçe popüler olma eğiliminde. Kalitenin öncelikli adreslerinden birisi olan Zühre de tesettür giyimde en çok tercih edilen markalardan birisi oluyor.

 

Tunik İle Kombinlerde En Çok Kullanılan Parçalar

Tesettür kıyafet modellerinde takım elbise şeklinde alınabilirken, aynı zamanda da çeşitli kıyafet türleri ile de kombin yapılabilir. Kıyafetler ile kombin yapılabilecek kıyafet türlerinden bazıları; gömlek, pantolon, ceket, hırka, yelek, kap, jile olarak sıralanabilir.

 

Tunik pantolon;  istenilen türde bir pantolon ile üzerine alınacak güzel bir gömlek veya hırka tercihi ile şık pantolon kombini yapılabiliyor. Yelek kombinin de renk ve çizgi kesim tarzı büyük bir rol oynuyor. Kap kombininde ayakkabı ve kemer büyük önem kazanıyor.

 

Ceket, kıyafetin en önemli parçalarından bir tanesidir. Bunun nedeni ise giyildikten sonra çıkartılıp giyinilebilir olmasıdır. Hırkanın ceketten ayrılan noktası daha gündelik bir kıyafet olmasıdır. Askılı bir tesettür kıyafetlerinden olan jile, kombin yapılırken dikkat edilmesi gereken önemli kıyafet gömlektir.  Pantolon kombinin de gömlek ve ceket aralığında dikkat edilmesi gereken bir renk seçilebilir.

 

Tunik Satın Alanların En Çok Aldığı Diğer Ürünler

 

Tunik pantolon modelleri tesettür kıyafetlerinin yanında alınan en çok tercih edilen ürünlerinden bir tanesi. Pantolon tercihin çok fazla olması, kombin kıyafetlerdeki tamamlayıcı olmasından kaynaklanıyor.

Yelek ve kazak ürünleri de yanında en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Elbise seçimlerinde alınan diğer kıyafetlerin uyumuna dikkat edilmesi gerekiyor. Tesettür giyimlerinden sonra kombin yapılması için alınan diğer elbise türlerinin desen ve çizgilerine dikkat edilmesi gerekiyor. Kap modellerinin de kıyafet seçimleri yanında tercih edilmesi, tuniğe uygunluğu ve tesettür kıyafetler için sağladığı kullanım kolaylığı olarak söylenilebilir. Kap kıyafet modelleri boydan pardesü gibi kapatma özelliği olduğu için kıyafetlerin yanında alınan diğer ürünlerin arasında ki yerini almayı başarıyor.

Sadeliğin ve şıklığın bir arada yer almasını isteyenler için bluz ve ceket, birbirlerini uyum içerisinde tamamlıyor. Tercih edilen eşofman modelleri, günlük yaşam için kullanılacak, aynı zamanda rahatlık ve konfor arayanlar için tam yerinde olduğu söylenilebilir. Tesettür kıyafet seçiminde bulunan kişilerin mutlaka günlük hayatta ya da özel günlerinde giyebilecekleri ferace ve hırka tercihleri mutlaka yer alıyor. Ferace ve hırka ikilisi tesettür kıyafet yerine de giyinilebiliyor. Böyle bir avantajın oluşması ile ferace ve hırka, kıyafetlerinin arasında yer alıyor. Jile ve pantolon modelleri de yine tesettür kıyafetlerinin yanında satılma başarısı gösteriyor.

Büyük Beden Tesettür Tunik

Hamile modelleri her kesim ve modelle beraber kıyafet kullanıcılarının hizmetine sunuluyor. Hamile kıyafet tercih eden kişilerin hamilelik dönemlerinde olduk rahat oldukları kullanıcıları tarafından tasdik ediliyor. İstenilen hamile kıyafetleri ile alakalı tüm model, renk ve desen seçenekleri ile kullanıcılarının hizmetine sunuluyor.

Kot modellerinin uyarlanarak kot seçenekleri meydana gelmiştir. Birçok kişi tarafından tercih edilen ve önerilen tesettür modelleri alıcıları tarafından uygun fiyatlar aralığında karşılanıyor. Günlük kıyafet kategori içerisinde yer alırken, son zamanlarda kendisini göstermeyi başaran salaş modelleri hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Hem günlük hayat için tasarlanan hem de bazı kişilerin tarz haline getirdiği salaş çeşitleri uygun fiyatlar aralığında alıcıları ile buluşuyor.

Yukarı